Başkan Erdoğan duyurmuştu! Logosu ortaya çıktı! Gözler 28 Ekim’e çevrildi

28 Ekim’de Ankara Arena’da düzenlenecek olan AK Parti’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ başlıklı vizyon dokümanında Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Güçlü başkanla Türkiye Yüzyılı’ vurgusu yapacak.

Türkiye Yüzyılı vizyon yaklaşımında logo çalışması tamamlandı. Cumhurbaşkanlığı forsundaki görsel form ve anlamsal çerçeveden esinlenerek oluşturuldu.

Logo çalışmasıyla ilgili AK Parti kaynaklarından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“16 yıldız kadim Türk tarihinin asli ögelerini sembolleştirirken bayrağımızın tamamlayıcısı tek yıldız ortak mirasımızı temsil etmektedir. Türkiye Yüzyılı vizyonunun global karakteri logonun dairesel konturu ile vurgulanmaktadır. Hilal etrafından yayılan güneş ışınlarının her birisi Cumhuriyetimizin her bir yılını temsil eder ve toplamda 100 adettir. Dairesel form ve altın efektli özel renk dünyada Türkiye Yüzyılı’nın bir güneş üzere doğduğu ilgisini kurmaktadır. Özgün olarak geliştirilen tipografi (Yazı karakteri) Türkiye Yüzyılı argümanını ve gerisindeki gücü temsil edecek kararlılığı hissettirmektedir. Bu tipografik anatomi, logonun her mecrada bağlantı ve etkileşim gücünün korunmasını sağlayacaktır.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir