BBP lideri Destici: HÜDA PAR’ın vaatlerini doğru bulmuyoruz

Seçime iki aydan az bir müddet kala Ankara’daki siyasi trafik de sürat kazandı. İttifak ve liste mesaisi için vakit daralırken Cumhur İttifakı’nın nasıl bir süreç izleyeceği merak ediliyor. Cumhur İttifakı ortağı Büyük Birlik Partisi Genel Lideri, NTV ekranlarında süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“HÜDA PAR’IN VAATLERİNİ YANLIŞSIZ BULMUYORUZ”

Hür Dava Partisi’nin Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alması ile ilgili açıklamalarda bulunan Destici, “Biz BBP olarak HÜDA PAR’ın bilhassa konfederasyon yada özerklik yada anadilde eğitim bir grup programında olan vaatlerini asla kabul etmiyoruz ve reddediyoruz. Bunların karşısındayız. Bunları asla BBP olarak yanlışsız bulmuyoruz” dedi.

“BİZİM GÖRÜŞÜMÜZ NETTİR BU KONUDA”

ERDOĞAN: HÜDAPAR KÜLLİYEN YER VE ULUSAL BİR YAPI

Öte yandan dün ortak canlı yayında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise HÜDAPAR’ ile ilgili olarak, “Tamamıyla yerli ve ulusal bir yapı. Bu yapıyla ilgili aslında yerli ve ulusal olmayan bir yapıyla bizim yol yürümemiz de mümkün değil. HÜDAPAR da Cumhur İttifakı’na dayanağını bundan ötürü açıkladı. Bu takviyesi çok kıymetli ve değerli buluyorum” diye konuşmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir