Deprem Döneminde Gündemden Düşmeyen Gökhan Zan, Annesine ve Engelli Kız Kardeşine Küfür Edenlere Seslendi

Eski ulusal futbolcu Gökhan Zan, Halk TV’de çıktığı bir programda zelzele periyodundan bahsetti. Yaşanan büyük felaketin akabinde Hatay’da birinci günden itibaren yardım çalışmalarında yer alan ve toplumsal medyada davetlerde bulunan Zan, programda söyledikleriyle yürek burktu. Annesine ve zihinsel engelli kız kardeşine küfür edenlere seslendi…

Türkiye’nin büyük bir acıyla sarsıldığı zelzele felaketinin akabinde gündemde en çok dikkat çeken isimlerden bir tanesi Hatayspor yardımcı antrenörü Gökhan Zan olmuştu.

Eski Fenerbahçe kalecisi, şimdiki Hayatspor teknik yöneticisi Volkan Demirel ile birlikte Hatay’da tüm faaliyetlerde yer almışlardı.

Gökhan Zan toplumsal medyada yaptığı paylaşımlarla, yardım davetleriyle ve televizyon canlı yayınlarındaki açıklamalarıyla, felaketin birinci gününden şimdiye kadar tüm süreçte elinden geleni yaptı.

Arama kurtarma çalışmalarının bitmesinin akabinde depremzedelerin yanında olduğunu gösterdi.

Hatta Hatay’a giden ve Gökhan Zan’la karşılaşan İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener kendisine sıkı sıkıya sarılarak, “Oğlum sen bizi ayağa kaldırdın.” demişti.

Bölgede yaşanan her şeyi anlık olarak aktaran Gökhan Zan, geçtiğimiz gün paylaştığı bir görüntüde İrtibat Başkanlığı ile ortalarında geçen yardım konuşmasının ayrıntılarını anlatmıştı.

‘İletişim Başkanlığı yardımcılarından Çağatay Bey beni aradı. Davetimize yanıt verdi. O vakit kendisine telefonda teşekkür etmiştim. Daha sonra Habertürk kanalında katıldığım programda Çağatay Bey’in kelamlarına inandığım için, çabucak ilgili makama sayın valilerimize talimat verdiğini her şeyin süratli biçimde yapılacağını söz etti. Ben de kendisine inandım. İnanmak zorundaydım, devletin kurumundaki bir insanın halkın yanında olduğunu görmek umut veriyor.’

Bu süreçte kendisine gelen tehditlerden bahseden Gökhan Zan, annesine ve zihinsel engelli kız kardeşine küfür edenlere eslendi.

“Ve beni tehdit eden arkadaşa söylüyorum. Bildiri atan. Anneme, zihinsel engelli kardeşime, aileme küfür eden o beşere sesleniyorum…”

‘Benim annemin, babamın isminden, TC kimlik numaramı bularak Çağatay Bey’le WhatsApp yazışmalarımı bulacağını söyledi. Tamam, hoş. Madem ki o denli, o troll kardeşimize söylüyorum. İletileri değil, sesli aramaları yayınla. Sesli aramaları yayınla. Bildirileri da yayınla alışılmış ki, ancak sesli aramaları da yayınla.”’

Deprem esnasında ve sonrasında o bölgede yaşayan insanların nelere şahitlik ettiklerini tekrar vurgulayan Gökhan Zan, herkesi vicdanıyla yüzleşmeye çağırdı.

“Bari bugün biraz insanlık ya. Nasıl insanlarsınız. Beşerde biraz vicdan olur, merhamet olur şu günlerde. Farklı algı yaratarak bir şey elde edemezsiniz.”

‘Biz burada kıyamet yaşamış insanlarız, neyin muhasebesini yapıyorsunuz? Milyonlarca insan mağdur. Biz kıyameti yaşadık. Biz cehennemi yaşadık. Yüzyılın afetini yaşadık. Büyük bir travma yaşadık. Ailelerimizi, kentlerimizi, ruhumuzu kaybettik. Kültürümüzü, anılarımızı kaybettik. Kimisi yetim kaldı. Kimisinin bacakları, kolları yok. Bari bugün biraz insanlık ya. Nasıl insanlarsınız. Beşerde biraz vicdan olur, merhamet olur şu günlerde. Farklı algı yaratarak bir şey elde edemezsiniz’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir