Fatih Mahallesi’ndeki 33 yıllık bina yıkıldı

Fatih Mahallesi Mehmet Akif Bulvarı’nda 33 yıl önce yapılan 3 bina kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıyor. İlk aşamada binalardan bir kısmı kaldırım üzerinde olan 209 numaralı bina yıkıldı.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem sonrasında kentsel dönüşüm başvurularının arttığı Bağcılar’da çalışmalar hız kazandı. İlçenin 22 mahallesinde süren çalışmalar kapsamında Fatih Mahallesi Mehmet Akif Bulvarı’nda bulunan No: 209, No: 211 ve No: 211/1, 3490 ada, 3 parsel üzerindeki yapıların yıkım kararı alındı. 3 binadan bir kısmı kaldırım üzerindeki 209 numaralı olanı dün yıkıldı. Diğer iki binanın da tahliye ve yıkım işlemi 10 gün içerisinde tamamlanacak.

Riskli binaları yıkıyoruz

Vatandaşlar için tehlike arz eden ve ulaşımın aksamasına sebep olan riskli yapıları yıktıklarını kaydeden Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, kentsel dönüşüm çalışmalarını vatandaşlarla birlikte sürdürdüklerini ifade etti.

“Yarısı bizden”e en büyük ilgi Bağcılar’dan

Özdemir ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesi ‘Yarısı Bizden Kampanyası’na bina bazında İstanbul’da en büyük ilgiyi Bağcılar’ın gösterdiğini hatırlattı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir