Haaland’ın başarılı performansının altında yatan yeni sebep!

Bu dönem başında Almanya Bundesliga gruplarından Borussia Dortmund’dan 75 milyon Euro karşılığında Manchester City’ye transfer olan Erling Haaland, İngiltere’de attığı gollerin yanında yaşadığı profesyonel hayatıyla da ilgi çekiyor.

Kendisine her manada çok yeterli bakmaya çalışan Norveçli yıldız, İngiliz Daily Mail Gazetesi’nin haberine nazaran akşam 22.00 civarında uyumadan evvel telefonu dahil tüm elektronik aygıtları kapatıyor. Bedenini dinlendirirken radyasyona maruz kalmak istemeyen Haaland, yatağa yatmadan evvel ışığı filtrelemek için turuncu gözlük ve uyku kalitesini ölçmek için de uyku s’OuraRing’ (Uyku ve fizikî aktiviteyi izlemek için kullanılan akıllı bir yüzük) takıyor.

Fenerbahçeli King değişik benzetmede bulunmuştu

Fenerbahçe’de forma giyen Joshua King’in Norveç Ulusal ekibinden arkadaşı olan Haaland, beslenmesine de çok değer veriyor. O denli ki King, Haaland için bir röportajında “Onun üzere yemek yiyen birini daha evvel görmedim. Bir ayı üzere yemek yiyor” demişti. 22 yaşındaki oyuncunun ise formunu korumak için günde 6 bin kalori aldığı ve beslenmesine bu sebeple dikkat ettiği tabir ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir