Samsung telefonlarda kamera hatası mı var? Samsung’un bu modelini kullananlar kamerasından şikayetçi!

Samsung Galaxy S23 ve S23 Plus telefonların kameraları etkileyici bir çekim gücüne sahip. Telefon markaları ve kamera kalitesi açısından önde gelen iPhone 14’ün bile önüne geçen Samsung Galaxy S23 serisi, 50 MP donanımıyla teknoloji dünyasının bir numaralarından.

Bulanık manzaradan şikayetçiler

Telefon kullanıcıları ise kimi yorumlarıyla bu durumu bilakis çevirdi. Samsung Galaxy S23 telefonların kamerası kimi vakit sorun. oluşturuyor. Bu telefonların kamerası ile çekilen fotoğraflar, olağandan daha bulanık bir manzara veriyor.

NotebookCheck tarafından birinci sorun aktarılırken, kimi imajlarda muz ya da halkamsı formlar oluşuyor ve bulanıklık açığa çıkıyor. Odak noktalarıyla alakalı olarak yaşanan sorun dikkat alımlı. Samsung Galaxy S23’ün ham modu ile manzaralar çekiliyor. Bu demek oluyor ki manzaralar, direkt sensörden geliyor. Yani yazılım tarafından değişiklik kelam konusu değil. Yaşanan sorun de donanımla alakalı bir sorun olduğu konusunda kuşku uyandırıyor.

Samsung’tan resmi açıklama bekleniyor

Samsung şimdi resmi bir açıklama yapmadı. Sammobile aracılığıyla bildirilene nazaran kimi kullanıcılar, S23 kameralarını manuel olarak odaklamanın ve fotoğraflarda istenmeyen bulanıklığın engellenebileceğini belirtti. Yani sorunun Samsung tarafından bir kamera yazılımı güncellemesiyle çözülebileceği görülüyor.

Sorunun kaynağı netleştirilmeden tahlilin ne olacağı ise çözülemiyor. Samsung yaşanan meseleye ait bir düzeltme yayınlayana dek tüm Galaxy S23 sahiplerinin, fotoğraf çekimi sırasında imajlarını gözden geçirmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir