UFC’de dünyanın beklediği maç! Islam Makhachev’in rakibi Charles Oliveira

UFC 280 boks aktifliği ile ringde heyecan dolu anlar ekranlara gelecek. Rus asıllı boksör İslam Makhachev, Brezilyalı boksör Charles Oliveira ile uğraş etmek için artık saatleri sayıyor. UFC’nin düzenleyeceği şampiyona ile kozlarını paylaşacak olan iki dövüşçü, ringde tüm hünerlerini sergileyecek.

UFC’nin en itibarlı iki boksörü İslam Makhachev – Charles Oliveira karşılaşması 22 Ekim Cumartesi günü saat 21.00’da canlı yayınla S Sport Plus’ta ekranlara gelecek.

Khabib Nurmagomedov: “Islam, Charles Oliveira’yı at üzere sürecek!”

UFC’nin eski hafif sıklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov, Islam Makhachev – Charles Oliveira maçı öncesi konuştu. Khabib Nurmagomedov, “Islam Makhachev, Charles Oliveira’yı at üzere sürecek. Bir çok insan Islam’ı hafife alıyor. Charles Oliveira’nın yer dövüşünde yeterli olduğuna inanıyor. UFC’de 8 defa pes ettiysen nasıl uygun olabilirsin. Islam’ın onu yerde bitireceğine çok inanıyorum.” dedi.

UFC dövüşçülerinin dev maçla ilgili iddiaları şöyle:

Conor McGregor: Oliveira
Michael Chandler: Oliveira
Paddy Pimblett: Oliveira
Sean O’Malley: Oliveira
Justin Gaethje: Oliveira
Dustin Poirier: Oliveira
Rafael Fiziev: Islam
Alexander Volkanovski: Islam
Mateusz Gamrot: Islam


Charles Oliveira: “Islam’ı ik raundda nakavt edeceğim”

Dev müsabaka öncesi idmanlarına devam eden Charles Oliveira ise, “Yüzde yüz hazırım. Bunun için doğdum. Islam Makhachev’i ik raundda nakavt edeceğim. Bu adama hürmetim var lakin ben bir keskin nişancıyım. Şampiyonun bir ismi olduğunu söyledim. Şampiyonun bir ismi var ve o Charles Oliveira. Ben Aslan Kral’ım.” formunda konuştu.


Islam Makhachev: “Ben neyde düzgünsem onu yapıyorum”

Merakla beklenen müsabaka öncesi basının karşısına geçen Islam Makhachev: ”Ne vakit Jiu Jitsu siyah jenerasyonla dövüşsem bir şey yapmaya çalışıyorlar. Ben ve Khabib hayatımız boyunca birçok siyah jenerasyonu yendik. Oliveira’yı yerde bitirmek gayem zira tüm insanlara grappling düzeyimi göstermek istiyorum. Ben neyde güzelsem onu yapıyorum. Arayı kapatıyorum, yakalayıp yere indiriyorum. Onun yeteneklerine hürmet duyuyorum. Ancak birisi ona yeterli savunma yapıp üstüne geçerse bu arkadaş pes ediyor.” tabirlerini kullandı.

Islam Makhachev: “Khabib Nurmagomedov’a hayranım”

İnanması güç olsa da, İslam Mahaçev ve Khabib Nurmagomedov’un kan bağı yok. Ancak çocukluktan beri birlikte eğitim görmüşler ve birbirlerine çok benziyorlar.

Aslında, ikisi de yıllar boyunca birbirlerine çok fazla hayranlık duyduklarını söz ettiler. Mahaçev, Nurmagomedov’a yalnızca bir savaşçı olarak değil, birebir vakitte bir insan olarak da hayran olduğunu söyledi.

Charles Oliveira Kimdir?

Charles Oliveira da Silva (d. 17 Ekim 1989), Brezilyalı karma dövüş sanatkarı. Günümüzde UFC’nin hafif sıklet şampiyonudur. UFC tarihinde 14 pes ettirmeyle en çok pes ettirmeye, 17 bitirişle de en çok bitirişe sahip dövüşçüdür.

Islam Makhachev Kimdir?

Islam Ramazanovich Makhachev, (d. 27 Eylül 1991) Rus profesyonel karma dövüş sanatkarı ve eski Sambo yarışmacısıdır. Hala Ultimate Fighting Championship’in (UFC) hafif siklet kısmında yarışmaktadır. Makhachev, 2016’da 74 kiloda savaş sambo dünya şampiyonuydu. 9 Mayıs 2022 itibariyle, UFC hafif sıklet sıralamasında 4. sırada.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir