Memur ve emeklilerin dikkati kabinede: Bugün toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 3 haftalık ortanın akabinde toplanacak. Külliye’deki toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek. Toplantının ana gündemi, iktisattaki gelişmeler olacak.

Kabine üyeleri, enflasyon ve fahiş fiyatlarla uğraş noktasında alınacak ek önlemlerle ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

MASADA MAAŞ ARTIRIMI VAR

Memur ve emeklilerin gözü, hükümetten gelecek artırım haberinde.

Yakında Meclis’e gelecek düzenleme ile en düşük memur maaşı 22 bin liraya yükseltilecek. Öteki memurlar için misyon, unvan, derece ve mesleksel kariyer kriterlerine nazaran kademeli artış yapılacak. Artırım oranları, 6 aylık enflasyona ek olarak refah hissesi ile belirlenecek.

Ekonomi idaresinin üzerinde çalıştığı teklif metni, Kabine toplantısında Erdoğan’a sunulacak. Kanun teklifine son formu verilecek.

İSVEÇ’TEKİ PROVOKASYONLAR DA ELE ALINACAK

Toplantıda Türkiye’den NATO vizesi bekleyen İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması da ele alınacak. Ankara’nın bu saygısızlığa müsaade veren Stockholm idaresine karşı atacağı diplomatik adımlar konuşulacak.

11-12 Temmuz’da Litvanya’da düzenlenecek ve Erdoğan’ın da katılacağı NATO başkanlar tepesinin hazırlıkları görüşülecek.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK

Kabine toplantısında, Fransa’daki sokak olayları ile Türkiye’nin hem yurt içi hem de hudut ötesinde yürüttüğü terörle çaba operasyonları da pahalandırılacak.

Toplantının akabinde Erdoğan açıklama yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir